Апаратне лікування очей: що треба знати

Око –  це складний і чутливий орган, завдяки якому людина отримує більшу частину інформації про навколишній світ. При порушенні функцій у його структурі погіршується зір. В епоху розвитку електронних та цифрових технологій проблема постає особливо гостро. Очам доводиться працювати в обмеженому просторі. Екрани гаджетів знаходяться на близькій відстані від них, через що гострота зору знижується. Найбільшому ризику схильні діти. Часто проблеми виникають саме у дитячому віці. Зазвичай у них виникає короткозорість.

У більшості випадків процес погіршення зору є тривалим, що дозволяє провести ретельну діагностику та призначити своєчасне лікування. Офтальмологія постійно розвивається, пропонує різні способи усунення та запобігання захворюванням зорової системи. Наприклад, очне апаратне лікування дозволяє відновити зір на ранніх стадіях розвитку патологій.

 

Що являє собою методика

Апаратне лікування зору у дітей – комплекс комп’ютерних, лазерних та психологічних тренувань. Проводиться з метою стимуляції зорового аналізатора, розвитку здатності ока до фокусування на різні відстані, нормалізації тонусу очних м’язів, покращення кровообігу та живлення різних структур. За допомогою даного методу можна зняти перенапруження очей, яке за відсутності лікування призводить до погіршення зору, підготувати школяра до навантажень перед початком навчального року. Показаннями до проведення терапії є:

  • короткозорість;
  • косоокість;
  • амбліопія;
  • далекозорість;
  • астигматизм;
  • помилкова короткозорість.

Заняття проводяться на спеціальному устаткуванні щодня або через день. Для малюків тренування відбувається у формі гри.

 

Методи лікування очних хвороб

Для усунення та запобігання захворюванням очей застосовують різні методики. Серед них варто виділити:

  1. Інфрачервона лазерна терапія. Суть процедури полягає у впливі на око інфрачервоним випромінюванням з близької відстані, що дає необхідний результат – покращення живлення тканин та зняття спазму акомодації.
  2. Вакуумний масаж. Потрібний ефект досягається завдяки застосуванню змінного вакууму. Перепади тиску в спеціальних окулярах сприяють поліпшенню кровообігу, що спричиняє поліпшення роботи циліарного м’яза. Процедура позитивно впливає на гідродинаміку ока.
  3. Лазерна терапія. Проводиться з метою покращення просторового зору, властивостей акомодації, гостроти зору. Під час процедури дитина дивиться на екран, що знаходиться на відстані 8-10 см від очей. На нього подається лазерне випромінювання. Дитина повинна стежити за зображенням, об’єми та структура якого змінюються. Головний ефект полягає у стимуляції функцій нервових клітин сітківки.
  4. Комплекс комп’ютерних програм. У ході такого лікування здійснюється активне локальне та загальне подразнення сітківки яскравими динамічними колірними стимулами. Терапія ґрунтується на застосуванні способів розвитку сприйняття зорового образу, координованої роботи органів зору, м’язових резервів очей. Підвищення гостроти зору та відновлення бінокулярних функцій відбуваються в ігровій формі.
  5. Електростимуляція. Потрібно розуміти, що це струм невеликої інтенсивності, який подається дозовано. У результаті підвищується провідність у зоровому нерві. Електростимуляція показана при дистрофічних та атрофічних процесах у цьому структурному елементі та сітчастій оболонці ока.
  6. Магнітотерапія. Дозволяє зняти запальні процеси та набряки. Методика показана при запаленнях рогівки, невриті. Спеціальні приставки до пристрою допомагають лікувати та амбліопію.
  7. «Синоптофор»  – затребуваний апарат для тренування зору при косоокості та інших патологіях бінокулярної взаємодії очей. Методика будується на принципі злиття двох зображень на одне.
  8. Апарат «Струмок». Сприяє тренуванню механізму акомодації. Дитина фокусує погляд на символі, розміщеному то на далекій, то на близькій відстані.
  9. “Амбліокор”. Цей метод ґрунтується на принципі відеокомп’ютерного аутотренінгу. Зображення на екрані зберігається лише при «правильному» зорі, що пристрій фіксує за допомогою спеціальних датчиків. В результаті періоди неконтрастного зору скорочуються.

Такі методики особливо ефективні у дитячому віці. У більшості випадків вони дозволяють зберегти та підтримати здоров’я очей дитини.

 

Тривалість апаратного лікування

Курс лікування складається з 10-20 процедур, які лікар підбирає у кожному випадку індивідуально. Тривалість терапії може бути змінена з урахуванням тяжкості порушень. Курс повторюють щонайменше двічі на рік протягом кількох років.

Один сеанс триває приблизно від 40 хв. до 1,5 години. У середньому призначають до 5 апаратів. У середині курсу лікар може скоригувати лікування, оцінюючи, чи допомагає рекомендована терапія. Після повного лікування рекомендовано проводити профілактичні заняття, оскільки формування органів зору закінчується у 22-24-річному віці.

 

Який ефект очікується

Проведення апаратного лікування дозволяє досягти таких результатів:

  • покращити якість зору;
  • зняти спазм очних м’язів та втому очей;
  • прибрати набряклість;
  • покращити кровообіг;
  • забезпечити доступ кисню до очних структур;
  • попередити рецидиви та ускладнення.

Щоб отримати очікуваний результат, необхідно вибрати надійну офтальмологічну клініку Києва. При виявленні патології важливо швидше розпочати лікування та контролювати захворювання. Необхідно повністю пройти курс, рекомендований лікарем. На додаток до апаратної методики може бути призначена корекція окулярами. Дотримуючись всіх вказівок фахівця, вдасться зберегти здоров’я очей своєї дитини.

 

Переваги апаратного лікування

Апаратне лікування має чимало переваг, серед яких:

  • висока ефективність – при своєчасному зверненні до лікаря комплекс процедур дозволяє покращити зір та запобігти необхідності застосування радикальних методик;
  • прискорення відновлення після операції на органах зору – таку терапію призначають у комплексі маніпуляцій, які потрібні для реабілітаційного періоду;
  • можливість застосування у будь-якому віці – діти добре сприймають процедури, оскільки вони безконтактні та безболісні.

Скільки коштує апаратне лікування, залежить від виду патології, її тяжкості та тривалості курсу. Чим раніше буде розпочато курс, тим швидше вдасться досягти стійкого результату та зберегти здоров’я очей дитини.