Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Селективна лазерна трабекулопластика

Селективна лазерна трабекулопластика (СЛТ) — найновіша методика лікування глаукоми: ефективно, швидко, безболісно.

Що таке СЛТ?

СЛТ, або селективна лазерна трабекулопластика — проста, проте доволі ефективна лазерна процедура, яка знижує внутрішньоочний тиск і показана при глаукомі. Цей метод лікування виконують у клініці «Ексімер» (Київ) амбулаторно протягом максимум 5 хвилин часу.

У чому полягають принципи СЛТ?

Під час СЛТ використовуються короткі лазерні імпульси з низьким рівнем енергії, які діють виключно на тканини дренажної зони, що супроводжується поліпшенням відтоку внутрішньоочної рідини та зниженням внутрішньоочного тиску. На структуру ока процедура СЛТ не впливає.

ГЛАУКОМА ПРИЧИНА: Внутрішньоочна рідина утворюється в оці постійно та циркулює між кришталиком і рогівкою, витікаючи з ока по дренажній системі через своєрідну мережу, яку називають трабекулами. Коли ця мережа блокується, відтік рідини порушується, а внутрішньоочний тиск зростає. Таким чином, розвивається відкритокутова глаукома (форма захворювання, яка найчастіше зустрічається).

Чи болісна процедура СЛТ?

Ні, за відгуками наших пацієнтів, СЛТ є безболісною процедурою. І вона не має побічних ефектів, про які можна було б хвилюватися.

Що відбувається під час процедури СЛТ?

Перед процедурою в оці проводиться інстиляція крапель для місцевої анестезії. За допомогою спеціального мікроскопа імпульси лазерного випромінювання надзвичайно акуратно доставляють у потрібні точки дренажної зони ока.

Весь процес займає кілька хвилин і майже не відчувається пацієнтом. Після завершення процедури лікар порекомендує протизапальні краплі для очей. Через 4-6 тижнів після процедури, Ваш внутрішньоочний тиск має значно знизитися.

Як часто можна повторювати СЛТ?

Селективна лазерна трабекулопластика — м’яка, не інвазивна процедура, що дозволяє повторювати її при глаукомі стільки разів, скільки це необхідно. Для порівняння, повторення лазерних процедур, які застосовувалися раніше (коли не було СЛТ), було майже неможливим.

Кому показана СЛТ?

Якщо Ви належите до однієї з наступних категорій, то Вам потрібно проводити СЛТ:

  • Якщо у Вас відкритокутова, псевдо-ексфоліативна чи пігментна глаукома;
  • Якщо є непереносимість крапель для очей, немає можливості застосовувати їх так, як це призначено;
  • Якщо краплі для очей знижують внутрішньоочний тиск недостатньо, можна виконати СЛТ, а потім продовжити закапування гіпотензивних крапель;
  • Якщо з якоїсь причини важко спостерігатися та лікуватися з приводу глаукоми (краплі занадто дорогі чи Вам важко регулярно відвідувати офтальмолога тощо);
  • Якщо раніше була проведена інша лазерна операція (наприклад, аргон-лазерна трабекулопластика), але внутрішньоочний тиск знову підвищується.

Що робити, якщо СЛТ Вам не допоможе?

СЛТ знижує внутрішньоочний тиск у середньому на 25% у 75-85% пацієнтів. Вартість процедури по Україні на одному оці варіюється від 1000 грн. Для тих, кому вона не допомагає, існують інші види лікування, що включають хірургічні методи та традиційну медикаментозну терапію.

Чому так важливо контролювати внутрішньоочний тиск?

Внутрішньоочна рідина продукується в оці постійно та циркулює між кришталиком і рогівкою, витікаючи з ока під дренажною системою через своєрідну мережу, яку називають трабекулярною сіткою. Коли ця мережа блокується, відтік рідини порушується та внутрішньоочний тиск збільшується. Так розвивається відкритокутова глаукома (найпоширеніша форма глаукоми). Зеленим обідком обведено поглиблення у диску зорового нерва (глаукомна екскавація), яке під дією підвищеного внутрішньоочного тиску збільшується у розмірі та характеризує прогресування захворювання.

Які види лікування глаукоми існують ще?

  • Найпоширенішим при глаукомі є місцеве медикаментозне лікування, але при ньому бувають побічні ефекти. Також медикаментозна терапія не завжди є достатньо ефективною. Крім того, важливо не забувати закапувати краплі щодня у той самий час, а для цього носити краплі постійно з собою;
  • Якщо все ж таки внутрішньоочний тиск не вдається знизити, то створюють штучні шляхи відтоку внутрішньоочної рідини хірургічним шляхом. У таких випадках ми виконуємо імплантацію пристрою для фільтрації рідини Ex-Press;
  • Раніше при лікуванні глаукоми широко застосовувалася аргон-лазерна трабекулопластика. Але з нею пов’язано багато ускладнень, головне з яких – необоротне ушкодження тканин ока внаслідок рубцювання.

Фахівці офтальмологічного центру «Ексімер» (Київ) мають величезний досвід та чудові технічні можливості для розв’язання будь-якої проблеми з зором. Не відкладайте лікування «на потім», приходьте до нас!

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ