Роботу в офісі багато хто вважає комфортною. Незважаючи на всі вигоди, є в неї і свої мінуси. Хто такі сучасні офісні працівники? Це люди, які в середньому 8 годин на день і приблизно чверть свого життя проводять перед монітором ПК. Не дивно, що офісні працівники часто мають проблеми із зором. Давайте розбиратись, які хвороби очей підстерігають нас під час роботи за комп’ютером, що потрібно робити, щоб їх уникнути.

Причини розвитку захворювань очей офісних працівників

Діяльність співробітників офісу здебільшого передбачає роботу за комп’ютером, тому очі відчувають сильну напругу. Вони втомлюються і не встигають відпочити. Нерідко доводиться довго працювати з документами, написаними дрібним шрифтом. Це також спричинює істотне навантаження на органи зору. Погіршенню їхнього стану ще сприяють такі причини, як носіння лінз і сухе повітря у приміщенні, що нерідко спостерігається під час роботи кондиціонерів у зимовий час.

Симптоми захворювань очей

Дивлячись на монітор, ми часто забуваємо кліпати очима. Через це виникає синдром «сухого ока». Такий стан супроводжується низкою неприємних симптомів:

  • чутливістю до світла;
  • почервонінням;
  • печією, пощипуванням;
  • втомою і болем в очах.

За таких ознак людина часто починає терти очі, що загрожує занесенням інфекції. Окрім того, постійна напруга призводить до зниження гостроти зору.

У разі виникнення перших неприємних симптомів варто звернутися до офтальмологічної клініки. Лікар здійснить діагностику, а в разі виявлення певної проблеми призначить лікування.

Поширені патології очей у працівників офісу

Крім синдрому «сухого ока», варто виділити й інші хвороби очей офісних працівників:

  1. Міопія (короткозорість) — це порушення рефракції, за якого людина добре бачить предмети, розміщені поблизу, але не може сфокусувати зір на далеких об’єктах. Патологія супроводжується також головними болями і підвищеною зоровою втомлюваністю. Діагностують її у кожного третього мешканця планети.
  2. Гіперметропія (далекозорість) – аномалія клінічної рефракції. За слабкого ступеня цього виду аметропії скарг немає, за середнього – людина добре бачить далеко, але під час роботи із ближніми предметами спостерігаються складнощі. Під час хвороби з’являється швидка втомлюваність, виникають болі очних яблук, а також в лобній частині, вилицях, перенісся.

Ячмінь – захворювання, пов’язане із запаленням однієї із залоз повіки. Часто розвивається внаслідок недотримання правил гігієни. Супроводжується утворенням гнійника, дозрівання якого є тривалим.

Нерідко такі хвороби є наслідком нашого зверхнього ставлення до здоров’я.

Лікування захворювань очей

У разі сухості призначають спеціальні краплі – штучні замінники сльози, що допомагають зволожувати очі. В деяких випадках блокують слізні канали дрібними силіконовими капсулами, що дозволяють запобігти відпливу сльози. За показань їх витягають.

Методи лікування короткозорості та далекозорості вибирають із урахуванням ступеня аметропії. Якщо вона слабка або середня, зір у більшості випадків коригують за допомогою окулярів або контактних лінз. За високих показників рефракційних порушень потрібне хірургічне втручання. Швидко і безболісно позбутися проблеми допомагають лазерні методи. Пацієнт у стислі терміни відновлюється, може не відриватися від роботи.

За наявності ячменю лікар призначить мазі, які закладають за повіку, та краплі. Видавлювати гнійне новоутворення самостійно забороняється. В окремих випадках лікар розкриває його.

Профілактика очних хвороб в офісних працівників

З метою профілактики захворювань очей варто слідувати таким рекомендаціям:

  • робити перерви під час роботи за комп’ютером або читанням;
  • виконувати вправи для очей та масаж (загалом 3–5 хвилин гімнастики дозволять попередити більшість проблем);
  • знімати лінзи задля відпочинку очей;
  • частіше мити руки і не чіпати ними обличчя, особливо повіки;
  • провітрювати кімнату;
  • встановити в ній зволожувач повітря;
  • носити сонцезахисні окуляри;
  • уникати задимлених приміщень.

Фахівці радять якнайрідше дивитися на монітор, якщо потрібно друкувати. Перевіряти помилки краще іноді. Важливо також переконати начальство встановити хороший монітор, що дозволить знизити навантаження на орган зору.

Фахівці радять один раз на рік проходити профілактичний огляд в офтальмологічній клініці, навіть якщо нічого не непокоїть. Це дозволить виявити зміни у роботі органу зору на ранніх етапах.