Корекція зору за допомогою лазерних технологій – це потрібна послуга в кожній офтальмологічній клініці: навіть незначне зниження основної функції очей спричиняє багато проблем у житті людини. Процедура є повноцінним мікрохірургічним втручанням, тому існують деякі обмеження для його проведення. Найчастіше це стосується віку пацієнта — загальноприйнято, що лазерна корекція зору призначається в період з 18 до 45 років, хоча в офтальмологічній клініці “Ексімер” навіть у старшому віці маніпуляція можлива за спеціальною технологією, і вона буде результативною та безпечною.

Чи можна виконувати операцію у дитячому віці

Загальновідомий факт – організм росте та розвивається, проходить всі етапи формування до 18 років. У цей період заломлююча сила рогівки теж може змінюватись до моменту остаточного формування — офтальмологи впевнені в тому, що втручання у цей «нестійкий» період може призвести до побічних ефектів, отримання короткострокових результатів. Краще дати час для повного формування товщини та форми рогівки, щоб досягти максимального ефекту.

Серед офтальмологів ідуть розмови про те, що корекція зору віком до 18 років теж може бути ефективною, але більшість лікарів дотримуються міжнародних та європейських протоколів, стандартів. На них чітко зазначено, що нижній віковий кордон — 18 років. Лікарі можуть запропонувати інші методи виправлення рівня зору:

  • контактні лінзи;
  • класичні корекційні окуляри;
  • нічні лінзи;
  • лікування за допомогою апаратів

Який метод буде ефективним в окремому випадку, може прогнозувати тільки офтальмолог після проведення комплексної діагностики.

З чим пов’язане обмеження після 45 років і наскільки воно категоричне

Після 45 років у людей розвивається вікова далекозорість і тому таким пацієнтам лікарі офтальмологічних клінік не дають 100% гарантії результату. Існує високий ризик того, що в подальшому людині все одно доведеться носити корекційні окуляри для повноцінного розгляду предметів, написів на близькій відстані. Лазерна процедура стає просто недоцільною.

Єдиний варіант — застосування новітніх технологій «Пресбі ФемтоЛАСІК», «ПресбіЛАСІК». Операція виконується ексімерним лазером, за бажанням пацієнта можливе додаткове використання фемтосекундного лазера. Але навіть якщо подібне обладнання є і в штаті офтальмологічної клініки працюють досвідчені лікарі, існують протипоказання до проведення операції. І вони зовсім не пов’язані з тим, скільки років виповнилося пацієнтові! Не проводять мікрохірургічне втручання з приводу відновлення основної функції очей при діагностованих:

  • тяжкому ступені короткозорості;
  • катаракті та глаукомі;
  • аутоімунних захворюваннях;
  • дистрофічних та дегенеруючих процесах у рогівковій тканині.

Всі нюанси з’ясовуються на первинній комплексній діагностиці в офтальмологічній клініці, пацієнт одразу може отримати відповіді на питання, що цікавлять. За наявності сучасного обладнання питання про те, до якого віку роблять маніпуляцію, що розглядається, не виникає — обмеження відсутні, якщо немає загальних протипоказань. Все вирішується в індивідуальному порядку,враховуються показання до мікрохірургічного втручання та загальний стан пацієнта. Такий індивідуальний підхід є гарантією безпеки та ефективності відновлення гостроти зору лазерними технологіями.