Лазерна корекція зору є сучасним, ефективним способом виправлення рефракційних порушень: далекозорості, короткозорості та астигматизму. Оперативне втручання проводиться із застосуванням різних методик. ФРК і ЛАСІК є одними з основних способів відновлення зорових функцій, що успішно практикуються. Їх проведення дозволяє здебільшого відмовитися від носіння окулярів та контактних лінз. Методики мають низку загальних особливостей та відмінностей, тому перед пацієнтами, які вирішили покращити якість свого життя за допомогою лазерної корекції, постає питання — ФРК чи ЛАСІК.

Щоб зробити усвідомлений вибір, необхідно ознайомитися з технологіями та порівняти їх за різними параметрами.

 

Метод фоторефракційної кератектомії (ФРК)

Технологію почали застосовувати у 1985 році. Використання методу фоторефракційної кератектомії ґрунтується на регенераційних властивостях верхнього шару рогівки. У результаті операції його видаляють лазером. Коли досягається строма, виконується моделювання рогівки за необхідними параметрами. Клітини досить швидко відновлюють свою цілісність – шар епітелію відновлюється за 3-4 дні. Після процедури на очі надягається контактна лінза.

Спосіб ФРК є повністю безконтактним. Його можна проводити пацієнтам із тонким епітелієм рогівки.

 

Метод ЛАСІК

Лазерна корекція зору методом LASIK почала застосовуватись у 90-х роках минулого століття. У ході такого оперативного втручання формують клапоть у верхньому шарі рогівкового епітелію за допомогою мікрокератому. Далі виконується моделювання топографії строми методом абляції (випаровування тканини), після чого епітеліальна кришечка повертається на колишнє місце. Завдяки властивостям рогівкового колагену вона швидко відновлюється. Дана технологія має свої плюси та мінуси. Серед переваг:

  • швидкий відновлювальний період, що відрізняється від технології ФРК;
  • можливість застосування способу корекції порушень рефракції великого ступеня;
  • швидке відновлення зорових функцій;
  • відсутність дискомфорту як під час операції, так і у реабілітаційний період.

Серед недоліків процедури варто виділити підвищений ризик розвитку ускладнень, найсерйознішим із яких є кератоектазія (кератоконус). При тонкому рогівковому шарі виконати лазерну корекцію зору методом LASIK неможливо. Щоб дізнатися, чи є у вас протипоказання до проведення операції, потрібно записатися на прийом до офтальмологічної клініки.

 

Порівняння методів ФРК та ЛАСІК: основні відмінності

Після застосування кожної з методик змінюється форма рогівки так, що забезпечується правильне фокусування променів світла на сітківці. ФРК та ЛАСІК передбачають використання ексімерного лазера. Різниця полягає у проведенні першого етапу операції. При методі фоторефракційної кератектомії лазер працює на поверхні рогівки, а при ЛАСІК лазер працює у внутрішніх шарах рогівки. Порівняти технології варто за такими критеріями:

  1. Реабілітаційний період. Визначаючи, яка операція краща, слід врахувати, що відновлення після застосування ФРК більш дискомфортне у порівнянні з методом ЛАСІК.
  2. Результат. Якщо порівнювати технології ефективності, не можна сказати, що краще тільки один з них. Відмінність полягає в тому, що результат після ЛАСІК помітний вже на другий день, а зорові функції після застосування ФРК поступово відновлюються протягом декількох днів.
  3. Вартість. Для проведення оперативного втручання методом LASIK потрібен додатковий прилад — мікрокератом. Крім того, виконувати процедуру повинен тільки лікар із великим досвідом, оскільки маніпуляції з клаптем вимагають високого професіоналізму. Тому корекція зору за методом ЛАСІК коштуватиме дорожче.

Хоча LASIK має деякі переваги перед фоторефракційною кератектомією, цю технологію не можна використовувати при тонкому рогівковому шарі. Тому людям, які мають таку структурну особливість очей, показано методику ФРК.

Вибираючи відповідний спосіб корекції зору за допомогою лазера, варто враховувати показання, свої уподобання, бюджет та відгуки. Що краще: ФРК чи ЛАСІК – вирішують у кожному випадку індивідуально. У будь-якому випадку, варто врахувати, що сучасні технології не стоять на місці, і сьогодні методика ФРК має масу різновидів та удосконалень, завдяки яким процедура проводиться практично безболісно та має швидкий відновлювальний період.

Звертайтеся в офтальмологічну клініку “Ексимер” (Київ), і після діагностики лікар зможе підібрати для вас оптимальну та найефективнішу методику.