Катаракта – захворювання, з яким найчастіше стикаються лікарі офтальмологічних клінік. Пов’язано воно з помутнінням кришталика, що призводить спочатку до часткової, а потім повної втрати зору. Причинами такої патології можуть бути різні фактори, але нещодавно були проведені дослідження, які дозволили зробити чергову сенсаційну заяву – мобільні телефони провокують катаракту! Чи можна довіряти таким даними? Вирішуйте самі,  дослідження проводилися в Ізраїльському технологічному інституті у місті Хайфа – установі, яка давно та успішно працює над вирішенням проблем функціонування органів зору.

Суть дослідження впливу мобільних телефонів на кришталик та висновки

Очолював експеримент професор зі світовим ім’ям Леві Шахтар, використавши для проведення кришталики очей телят дворічного віку. Саме в цей період вони максимально ідентичні за будовою та функціональністю з людськими. Що робили в лабораторії:

  • піддавали кришталики слабкому нагріванню;
  • впливали на матеріал мікрохвильовими хвилями.

Саме так впливають на організм людини звичайні мобільні пристрої. Експеримент тривав протягом 2 тижнів, після чого було проведено порівняльний аналіз. Для цього під мікроскопом вивчалися кришталики, що знаходяться в спеціальному культурному середовищі, і ті, які не зазнавали жодного впливу. Висновки були однозначними:

  1. Матеріал, що зазнав слабкої теплової дії, важко сфокусувався на світловому промені або це взагалі не відбувалося. Щоправда, якщо така дія усувалася, через нетривалий час функціональність повністю відновлювалася.
  2. Якщо на кришталик впливали мікрохвилями, то його тканинах починали утворюватися бульбашки, які навіть після припинення експерименту не зникали. Саме вони і є причиною помутніння природної лінзи ока та розвитку катаракти.

Сам професор дав пораду всім людям відмовитись від використання мобільних пристроїв або скоротити час застосування до можливого мінімуму. Наголосив він і на тому факті, що експеримент проводився з урахуванням технічного пристрою звичайних телефонів, як смартфон впливатиме на розвиток катаракти – досі невідомо.

У чому небезпека катаракти

Навіть людям, які мають бездоганний зір і не мають як спадкової схильності до розглянутого захворювання, варто уважно поставитися до досліджень і слів професора Шахтаря. Справа в тому, що катаракта становить певну небезпеку:

  • патологія розвивається невблаганно протягом 4-6 років у середньому;
  • процес помутніння кришталика незворотний;
  • досі сучасна фармакологія не створила лікарський препарат, здатний позбавити проблеми;
  • єдиний ефективний метод лікування катаракти – операція з видалення ураженого кришталика та імплантація інтраокулярної лінзи.

Варто зазначити, що хірургічне втручання має протипоказання, у занедбаних випадках навіть воно може не дати позитивних результатів – зір втрачається безповоротно. Чи варто ризикувати бачити навколишній світ? Звичайно, життя не дозволить повністю відмовитись від використання мобільних пристроїв зв’язку. Але скоротити час розмов, виключити тривалий дозвіл за іграми або в соцмережах, подбати про захист дитини від шкідливого впливу мікрохвиль та теплового випромінювання варто. Не треба впадати в крайнощі, досить розумно підійти до вирішення проблеми.