Лазерна корекція зору за спеціальною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 19:00

нд - вихідний

03150, Київ,

ул.Деловая (Димитрова), 5-Б;

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Далекозорість

Далекозорість — що це?

Далекозорість (гіперметропія) – це офтальмологічне захворювання, при якому людина погано розрізняє предмети, розташовані поблизу. За високого ступеня далекозорості зір у далечінь також нечіткий.

При гіперметропії промені світла, проходячи крізь заломлювальні середовища ока – рогівку, кришталик та склоподібне тіло, фокусуються не на сітківці, а у площині поза нею.

Види далекозорості

Існує три види гіперметрії: вроджена, набута та вікова.

Набута далекозорість.

Це недуга, яка виникає у процесі життєдіяльності через будь-які зовнішні фактори, наприклад травми ока, офтальмологічні захворювання, такі як зміщення кришталика (афакія) або після операції з видалення катаракти.

Вроджена далекозорість.

Більшість дітей зазвичай народжуються з далекозорістю. У міру зростання дитини довжина очного яблука збільшується, і далекозорість зникає. Але буває, що око росте недостатньо й тоді захворювання зберігається, переходить у доросле життя. Дуже важливо виявити гіперметропію на ранній стадії, оскільки без належної корекції вона може спровокувати різні патології, наприклад косоокість.

Вікова гіперметропія.

Захворювання пов’язане з віковими змінами в організмі. Коли кришталик ока втрачає свої первісні властивості, стає менш гнучким та еластичним, внаслідок чого погіршуються його заломлювальні властивості та розвивається вікова далекозорість.

Типи далекозорості

Далекозорість вимірюється у діоптріях – це одиниця виміру оптичної сили. При гіперметропії діоптрійні помилки класифікуються як позитивні та записуються з плюсом: +1, +2 тощо. Чим вище число, тим вище рівень далекозорості.

Як правило, існує три ступені далекозорості: слабкий, помірний (середній) та високий.

Гіперметропія слабкого ступеня обох очей

до +2 діоптрій — при слабкому ступені далекозорості очі доволі легко пристосовуються до зорової похибки. У повсякденному житті гіперметропія слабкого ступеня навіть може бути непомітною для людини. Тому так важливо регулярно проходити обстеження в офтальмолога у клініці «Ексімер» (Київ) у дитячому та дорослому віці. Тільки під час діагностики зору у спеціалізованій клініці лікар зможе визначити таку патологію зору, як гіперметропія 1 ступеня та призначити правильне лікування.

Гіперметропія середнього ступеня обох очей

від +2 до +4 діоптрій — при гіперметропії 2 ступеня людині вже складно чітко бачити предмети поблизу та доводиться їх розміщувати якнайдалі, щоб розібрати, що написано. При цьому віддалені об’єкти добре видно. Гіперметропія середнього ступеня обох очей за відсутності корекції супроводжується підвищеною втомлюваністю очей, болями у ділянках чола та перенісся.

Гіперметропія високого ступеня обох очей

від +5 діоптрій і вище — при гіперметропії високого ступеня людина погано бачить і вдалину, і поблизу, їй складно зосередитися на будь-яких об’єктах. Далекозорість високого ступеня супроводжується сильними головними болями, почуттям розпирання в очах та відчуттям піску.

Причини появи далекозорості

Гіперметропія виникає через невідповідність сили оптичної системи ока та його довжини. Основні причини далекозорості:

  1. Неправильна (укорочена) форма очного яблука. Нормальна довжина ока дорослої людини становить 23 — 24 мм, при далекозорості вона менше ніж 23 мм.
  2. Занадто слабке заломлення світлових променів оптичною системою ока – рогівкою або кришталиком.

Далекозорість — це різновид аномалії рефракції, при якій промені світла фокусуються у точці за сітківкою, а не на ній, що призводить до нечіткості зору при погляді на близькі об’єкти.

То чому розвивається далекозорість? Діти зазвичай народжуються з далекозорістю, але минає час, очі ростуть і зір стає 100%. На жаль, не у всіх, іноді далекозорість зберігається й у старшому віці.

Найчастіше причина далекозорості — це спадковість. Принаймні деякі з генів, що впливають на далекозорість, відіграють велику роль у розвитку очей, особливо у визначенні довжини очного яблука (спереду назад, також відомої як осьова довжина). Можливо, що фактори навколишнього середовища також впливають на ризик того, що людина буде далекозорою, але поки що вони недостатньо вивчені.

Також причинами далекозорості можуть бути:

— цукровий діабет;

— пухлини;

— гіпоплазія жовтої плями — рідкісне захворювання, що включає недорозвинення жовтої плями, невелику ділянку на сітківці.

Після 40 років розвивається вікова далекозорість, причина якої – вікові фізіологічні зміни в очному апараті людини.

Дані ситуації вимагають ретельної діагностики в офтальмолога та відповідного лікування. У Києві ці процедури можна провести в офтальмологічному центрі «Ексімер».

Як перевірити зір на далекозорість

Для діагностики далекозорості (у тому числі прихованої) використовується базове комплексне обстеження очей, яке включає оцінку рефракції та перевірку здоров’я очей.

Оцінка рефракції визначає, чи є у вас проблеми з зором, такі як короткозорість та далекозорість, астигматизм і пресбіопія. Також вас можуть оглянути на різних апаратах, щоб перевірити, як ви бачите на великій відстані чи поблизу.

Обстеження проводиться з обов’язковим розширенням зіниці для перевірки здоров’я очей і стану очного дна. Врахуйте, що після цього ви будете нечітко бачити протягом декількох годин, і зберігатиметься світлочутливість.

Як перевірити зір на далекозорість у домашніх умовах? Сигналом звернутися до лікаря може стати неможливістю чітко бачити предмети або об’єкти поблизу. Якщо помічаєте, що дитина чи ви самі відводите, наприклад книгу якомога далі, щоб розглянути текст, то пора відвідати офтальмолога.

Чи можна вилікувати далекозорість

Корекція зору при далекозорості можлива за допомогою окулярів або контактних лінз, а також рефракційної хірургії. Мета лікування – допомогти сфокусувати світло на сітківці.

Якщо ви запитаєте у лікаря, чи можна виправити зір при далекозорості, він зможе дати точну відповідь тільки після проходження вами комплексної діагностики.

Так, для молодих людей за легкого ступеня далекозорості може бути ефективним апаратний метод лікування. Адже кришталики всередині очей доволі гнучкі, і здатні у молодому віці компенсувати цей стан. При лікуванні гіперметропії високого та середнього ступенів вам можуть знадобитися лінзи або окуляри, що коригують, щоб покращити зір поблизу. Це особливо актуально при віковій далекозорості, коли природна лінза ока втрачає свою еластичність.

Також для виправлення далекозорості лікар-офтальмолог може запропонувати хірургічні методи розв’язання проблеми, до них відносяться: лазерна корекція зору, використання інтраокулярної лінзи та застосування факічної лінзи.

Більшість рефракційних хірургічних процедур використовуються для лікування короткозорості, але вони також ефективні й при лікуванні далекозорості.

Операція на далекозорість

Для виправлення далекозорості різного ступеня активно використовується лазерна корекція зору. Лазерна хірургія змінює форму рогівки та може позбавити необхідності носити окуляри або контактні лінзи, а також стати ефективним засобом виправлення нечіткості зору. Операція на далекозорість дає відмінну якість зору та дуже популярна серед пацієнтів.

У нас в офтальмологічному центрі «Ексімер» у Києві вам можуть запропонувати такі види лазерної корекції далекозорості:

— LASIK.

— 5D-Eye LASIK.

— Методику «тонкий лоскут».

— Фемто-Ласік.

Також, у нас у клініці успішно застосовується унікальна процедура – ​​лазерна корекція вікової далекозорості. Річ у тому, що обмеженням для виконання рефракційної операції є вік від 45 років і більше. Наша програма ПресбіЛасік призначена розв’язувати проблему з зором саме у пацієнтів, які досягли цього вікового порога.

Лазерна корекція вікової далекозорості передбачає дві методики:

— ПресбіЛасік.

— Пресбі ФемтоЛасік.

Варто враховувати, що операція на далекозорість проводиться у тому випадку, якщо зір стабільний протягом року та немає різких стрибків у діоптріях.

Відновлення після лазерної корекції далекозорості відбувається відносно швидко та наступного дня пацієнти бачать на 100%. Для багатьох людей важливо гарантовано виправити далекозорість, а метод лікування та ціна – ці фактори вже набувають другорядного значення.

Дбайте про свої очі та дотримуйтесь рекомендацій лікаря, щоб забезпечити якісний зір.

Як покращити зір при далекозорості

Поради, які допоможуть захистити очі та покращити зір при гіперметропії:

  1. Щорічно перевіряйте очі у спеціалізованій офтальмологічній клініці «Ексімер» у Києві.
  2. Контролюйте хронічні захворювання. Деякі стани, такі як діабет і високий кров’яний тиск можуть вплинути на зір, якщо їх не лікувати.
  3. Бережіть очі від сонця. Носіть сонцезахисні окуляри, що блокують ультрафіолетове (УФ) випромінювання.
  4. Не допускайте травм очей. Одягайте захисні окуляри під час виконання певних дій, наприклад, при заняттях спортом, стрижці газону, фарбуванні чи використанні інших продуктів з токсичними парами.
  5. Вживайте здорову їжу. Намагайтеся додавати до меню багато зелені, інших овочів та фруктів. Дослідження показують, що стан очей покращується, якщо включати до свого раціону рибу з високим вмістом омега-3 жирних кислот, таку як тунець і лосось.
  6. Не куріть. Куріння також негативно впливає на здоров’я очей.
  7. Використовуйте гарне освітлення.
  8. Робіть регулярно зарядку для очей. Відводьте погляд на 20 секунд від комп’ютера чи повсякденної роботи кожні 20 хвилин.

Всі перераховані методики дозволять вам знайти відповідь на питання — як повернути зір при далекозорості.

Симптоми далекозорості

Далекозорість слабкого ступеня може протікати без будь-яких симптомів, погіршення зору у цьому разі компенсується з допомогою роботи акомодаційного апарату. А ось при середньому ступені захворювання вже виникає потреба у віддаленні предметів від очей та збільшенні яскравості освітлення – все, що розташоване надто близько, бачиться розпливчастими. Відзначаються болі в очних яблуках, ділянці надбрівних дуг та перенісся, швидка зорова стомлюваність. Далекозорість високого ступеня характеризується вираженим зниженням зору як поблизу, так і вдалині, почуттям розпирання і «піску» в очах, високою стомлюваністю, сильними головними болями.

Дитяча далекозорість

Як правило, діти народжуються далекозорими. Пояснюється це тим, що очне яблуко дитини поки що менше нормальних розмірів, і оптичний фокус не потрапляє на сітківку. Тому у дошкільнят далекозорість слабкого ступеня – природна вікова норма. Згодом гіперметропія проходить, оскільки зі зростанням дитини очне яблуко збільшується, і зір приходить у норму. Якщо орієнтовно до 10 років продовжують спостерігатися симптоми далекозорості, якщо гіперметропія не компенсується, то можна говорити про серйозне захворювання, яке потребує обов’язкової корекції та терапевтичного лікування. Схильність до далекозорості можна й потрібно визначити до того моменту, коли з дитячої вона розвинеться у рефракційну. І тому дітям необхідно регулярно проходити комплексну діагностику зору.

Пресбіопія – що це таке?

Пресбіопія або вікова далекозорість — зміна зорової системи, що відбувається у міру старіння організму. Вона з’являється майже у всіх людей після 45 років, навіть у тих, хто мав усе життя добрий зір. Це пов’язано з втратою природної акомодації ока. Щоб однаково чітко бачити на близькій та дальній відстані, залучається так званий механізм акомодації: кришталик ока за допомогою м’язів зменшується, природна акомодація слабшає, і починають проявлятися симптоми далекозорості.

Інформація

За останніми даними, у країнах Європи та США більш ніж у 70% людей діагностується вікова далекозорість вже після 40 років.

Ступені далекозорості:

  • Слабка – до + 2 D
  • Середня – до + 5 D
  • Висока – понад + 5 D

Діагностика далекозорості у Києві в офтальмологічному центрі «Ексімер»

При підозрах на далекозорість у київській клініці «Ексімер» проводять комплексну діагностику зорової системи:

  • визначення гостроти зору;
  • вимірювання рефракції (здатності оптичної системи ока заломлювати світлові промені);
  • вимірювання внутрішньоочного тиску;
  • ультразвукові дослідження внутрішніх структур ока (у тому числі у непрозорих середовищах);
  • діагностування внутрішніх патологій;
  • дослідження форми та заломлювальної сили рогівки;
  • дослідження поля зору;
  • обстеження стану сітківки та зорового нерва.

Таке ретельне обстеження необхідне для встановлення максимально точного діагнозу, а від цього безпосередньо залежать правильність та ефективність подальшого лікування.

Чим небеспечна далекозорість

У дитячому віці далекозорість небезпечна у разі, якщо вона скоригована чи окуляри підібрані неправильно. У першому випадку у дітей можуть розвинутися такі захворювання, як косоокість або амбліопія («ліниве око») – стійке зниження гостроти зору одного чи обох очей. Вікова далекозорість завдає серйозного дискомфорту. Вона супроводжується не лише проблемами при розгляді дрібного шрифту, а й постійною напругою очей при спробі фокусування на предметі. Якщо не коригувати далекозорість, то можуть з’являтися головний біль, втома та почервоніння очей, погане загальне самопочуття. Рефракційна далекозорість хоч і не є небезпечною для зору, може завдавати незручностей. Враховуючи те, що людина у сучасному світі зазвичай працює на близькій відстані (за комп’ютером), то поганий зір при далекозорості суттєво ускладнює життя.

Корекція при різних видах далекозорості

У дошкільному віці дітям з гіперметропією необхідна постійна окулярна корекція навіть за невеликого її ступеня. У разі дитячої далекозорості оптимальне рішення для нормалізації зорових функцій – правильно підібрані окуляри.

При віковій далекозорості підбираються окуляри, які людина надягатиме для роботи на близькій відстані або для читання. Однак, щоб дивитися вдалину, цю оптику доведеться знімати. Зараз розроблені біфокальні та прогресивні окуляри, що мають два фокуси – для далечини і для близької відстані. Така складна оптика може викликати певні труднощі при звиканні до неї та не всім вона підходить. Є і кардинальний сучасний спосіб порятунку від далекозорості – рефракційна заміна кришталика.

При рефракційній далекозорості способів кардинального розв’язання проблеми кілька: лазерна корекція, імплантація факічних лінз та рефракційна заміна кришталика.

Лікування далекозорості у клініці «Ексімер» (Київ)

Офтальмологічний центр «Ексімер» пропонує найпрогресивніші способи лікування далекозорості. Метод підбирається індивідуально кожному пацієнту з урахуванням особливостей його зорової системи, віку, способу життя, побажань до якості зору.

Лазерна корекція зору

При лазерній корекції виправлення зору відбувається внаслідок зміни форми рогівки – природної лінзи ока – за допомогою дії лазера. Під час коригування рогівці надається форма з індивідуальними для кожного пацієнта параметрами. Лазерна корекція усуває далекозорість до +4 діоптрій. У клініці «Ексімер» у Києві доступні найпрогресивніші методики лазерної корекції, у тому числі: фемтолазерна корекція зору та персоніфікована корекція Custom Vue з застосуванням аберометричного аналізу.

Імплантація факічних лінз

Імплантація факічних лінз застосовується для виправлення далекозорості високих ступенів у випадках, коли природна акомодація ока ще не втрачена. Спеціальна факічна лінза (по суті, аналог контактної лінзи) імплантується всередину ока у задню або передню камеру через мікродоступ 1,8 мм.

Рефракційна заміна кришталика (ленсектомія)

Рефракційна заміна кришталика застосовується для лікування далекозорості високих ступенів у тих випадках, коли недоцільно проводити лазерну корекцію або втрачено природну здатність кришталика до акомодації. Операція полягає у видаленні прозорого кришталика з одночасною імплантацією штучного (інтраокулярної лінзи) необхідної оптичної сили через мікродоступ 1,8 мм. Рефракційна заміна кришталика також застосовується для лікування пресбіопії (вікової далекозорості).

Далекозорість та катаракта

Вікова далекозорість (пресбіопія) часто поєднується з іншим віковим захворюванням – катарактою (помутнінням кришталика). Механізми розвитку цих двох хвороб відрізняється один від одного, хоча мають схожі причини – вікові зміни. При катаракті вони стосуються кришталика, він каламутніє та перешкоджає проходженню світлових променів до сітківки. При пресбіопії погіршення зору пов’язане з ослабленням м’язів, що утримують кришталик, втратою його еластичності та, як наслідок, втратою акомодації. Тому, навіть позбавившись катаракти, людина не позбавляється вікової далекозорості, і для того, щоб добре бачити поблизу, їй необхідні окуляри. Сьогодні позбутися одночасно і катаракти, і далекозорості можна за допомогою ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи зі спеціальними оптичними характеристиками — мультифокальної або псевдоакомодуючої. Ці лінзи дають можливість добре бачити предмети, розташовані на різних відстанях, і людина може не використовувати окуляри чи контактні лінзи для читання, письма при роботі з дрібними деталями.

Чи знаєте ви?

Поширений міф: короткозорим людям вікова далекозорість не загрожує. Нібито «мінус» на «плюс» дає гарний зір. На жаль, це не так. При далекозорості еластичність втрачає кришталик, а очне яблуко залишається збільшеним: короткозорість не зникає, далекозорість з’являється. Тому короткозорим людям з віком знадобиться кілька пар окулярів. Вихід: прогресивні (біфокальні) окуляри та контактні лінзи, а також кардинальне рішення – рефракційна заміна кришталика.

Запобігання виникненню далекозорості

Для запобігання розвиткові далекозорості важливо:

  1. Дотримуватися щадного режиму зорових навантажень, не допускаючи перевтоми очей. Робити паузи у зоровій роботі, чергуючи її з активним відпочинком, — бажано виконувати у перервах гімнастику для очей, яка тренує м’язи, відповідальні за акомодацію.
  2. Забезпечити достатнє та рівномірне освітлення робочого місця.
  3. Проводити заходи, спрямовані на оздоровлення та зміцнення організму, вести активний спосіб життя. Особливо ефективні плавання, а також масаж і контрастний душ комірцевої зони.
  4. Урізноманітнити харчовий раціон продуктами, що містять вітаміни групи А та такі мікроелементи, як цинк, мідь, хром, марганець тощо. Дотримуватися балансу поєднання білків, жирів і вуглеводів.

Увага!

Необхідно регулярно проходити профілактичні огляди в офтальмолога. Раннє виявлення, правильна корекція та лікування слабкої та середньої далекозорості допоможуть уникнути прогресування захворювання й запобігти виникненню небезпечних ускладнень.

Записатися на прийом до офтальмолога
ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ