Більшість людей вважають, що заняття спортом на професійному або аматорському рівні абсолютно не сумісні з виконанням операції з корекції зору, оскільки такі втручання передбачають обмеження навантажень. Але в офтальмологічних клініках вже давно використовують сучасне обладнання та новітні технології, які дають можливість навіть професійним спортсменам відновлювати гостроту зору. І при цьому пацієнти не припиняють своєї трудової діяльності, залишаються активними, їм дозволяється давати організму навіть надмірне навантаження (у розумінні звичайної людини).

Одним з популярних методів лазерної корекції є 5D SportSmartSurf – фахівці пропонують скористатися ним не тільки спортсменам, а й тим, у кого робота залежить від рівня гостроти зору: пілотам, ІТ-спеціалістам, оперуючим хірургам різних напрямків, ювелірам та багатьом іншим фахівцям. Технологія має масу переваг, є безпечною та ефективною, виконується за протоколами, визнаними на міжнародному, європейському рівні.

Лазерна корекція зору з технологією 5D SportSmartSurf – особливості та переваги

Розглянута технологія відновлення гостроти зору показана до проведення при виявленні у пацієнта короткозорості (до -8 діоптрій), астигматизму (до 6 діоптрій) та далекозорості (до +6 діоптрій). Процедура виконується за допомогою найновішого лазерного обладнання – застосовують інноваційний німецький лазер – прилад SCHWIND AMARIS, який має 5D-технологію. Завдяки останній мікрохірургічне втручання відбувається повністю безконтактно та безпечно. До особливостей такого методу відновлення зору відносяться:

 • тривалість усієї маніпуляції становить 15 хвилин з моменту потрапляння пацієнта до операційної;
 • абсолютна точність корекції рогівки – усі рухи лазерного променя програмуються штучним інтелектом за чітко заданою матрицею параметрів;
 • безболісність процедури – у вічі капають ліки з анестезуючим ефектом;
 • процедура виконується на поверхні рогівки без утворення клаптя.

Хірурги, які виконують лазерну корекцію зору для спортсменів за технологією 5D SportSmart Surf, проходять навчання у німецьких фахівців, отримують відповідний сертифікат і лише після цього допускаються до роботи з пацієнтами.

Ще однією особливістю мікрохірургічної офтальмологічної операції з відновлення зору за допомогою лазерної технології є обов’язкове проходження попереднього етапу. Мається на увазі, що пацієнт повинен пройти комплексну діагностику і вже на етапі підготовки до лазерної корекції здати аналіз крові для лабораторного дослідження. Такий грамотний підхід дозволить уникнути побічних ефектів, тривалої реабілітації, лікар зможе давати чіткі прогнози щодо результату операції.

У профільних клініках застосовують різні види лазерних процедур, спрямованих на корекцію зору. Але методика 5D SportSmart Surf вважається найкращим варіантом для тих, хто пов’язаний зі спортом або веде активний спосіб життя. Офтальмологи можуть аргументувати це твердження, оголосивши перелік переваг новітньої технології:

 1. Корекція рефракції відбувається з максимальною точністю, штучний інтелект враховує індивідуальну товщину епітелію тканини рогівки пацієнта до мікрона. Це дає гарантію як відновлення гостроти зору, а й відсутності побічних ускладнень (відблиски, гало-ефект, підвищена чутливість до світла).
 2. Процедура виконується як «операція одного дня» (пацієнт не госпіталізується). Лазерний прилад сканує рогівкову тканину ока, зчитує її параметри, відразу починає коригувати їх і форму рогівки.
 3. Відновлення та реабілітація протікають протягом декількох днів. Можливе накладення деяких обмежень, але вони є короткостроковими. Вже через 20-60 хвилин після закінчення процедури пацієнт відзначає покращення гостроти зору. Відновлення триває 3-5 днів.
 4. Під час корекції на рогівку не виявляється механічний тиск, спиртовий вплив. Це забезпечує відсутність такого побічного ефекту, як синдром сухого ока.

Щоб отримати позитивні результати, необхідно суворо дотримуватися всіх рекомендацій офтальмолога – реабілітація потребує певного часу, хоча жодних особливих обмежень не буде.

Грамотне відновлення після процедури – запорука успіху на довгі роки

Реабілітація після процедури – це дотримання простих рекомендацій лікаря. Найчастіше вони стосуються фізичних навантажень, які мають у перші 1–3 дні бути мінімальними (наприклад, не можна стрибати, нахилятися, присідати та піднімати важке). Ігнорування цих обмежень здатне спровокувати травмування тканини рогівки. Плюс перші три-чотири дні після корекції потрібно буде носити контактні лінзи – вони захищають епітелій від інфекцій і допомагають швидкому загоєнню верхніх шарів рогівки. Існує чіткий регламент за термінами, коли дозволяється повертатися до навантажень після лазерної корекції зору:

 • легкі пробіжки, вправи на розтяжку та заняття йогою, дихальною гімнастикою – дозволені через 5-7 днів після мікрохірургічного втручання;
 • танці, аеробіка та фітнес – можна приступати до занять не раніше ніж через 15 днів;
 • бодібілдинг, плавання – активні тренування допустимі через 30 днів після корекції зору;
 • бокс, єдиноборства – повернутися до занять можна лише через 60 днів.

Лікарі рекомендують вже через 5-7 днів після процедури починати вправи, але вони повинні бути легкими і нетривалими (максимум 15 хвилин на день). Нарощувати рівень навантажень потрібно поступово, застосовувати щадний режим для тренувань, коли мінімізована силова напруга, відсутні різкі рухи. Важливо відзначити, що всі вправи слід виконувати, орієнтуючись на власні відчуття. При дискомфорті чи незручності краще поки що відкласти заняття спортом. Якщо ж все в нормі, і немає жодних неприємних моментів, то займайтеся із задоволенням. Методика 5D SportSmart Surf хороша тим, що під час корекції не формується клаптик рогівки, і відповідно, він не зміститься під час активних тренувань. Проте рогівку треба поберегти, не забуваючи про сонцезахисні окуляри.

Спортивним людям не варто переживати з приводу свого захоплення, адже навіть після лазерної корекції вони без проблем можуть повернутись до улюбленого заняття. Крім того, їх результати стануть набагато кращими! Наприклад, волейболісти та баскетболісти зможуть бути точнішими у своїх передачах м’яча. Використання SportSmart лазерної корекції зору з технологією 5D демонструє високу якість та позитивні результати – це підтверджено міжнародною спільнотою та хірургами-практиками провідних офтальмологічних клінік.