Приходячи до офтальмологічного центру для відновлення гостроти зору, пацієнт розраховує на всеосяжну та комплексну допомогу. І вона надається фахівцями, але спочатку виконується комп’ютерна діагностика анатомічних та функціональних особливостей очей. Це необхідно для виявлення наявних патологічних процесів, визначення рівня втрати зору та оцінки можливих результатів.

При короткозорості, далекозорості та астигматизмі оптимальним методом лікування буде лазерна корекція зору. Процедура проводиться без госпіталізації, відрізняється ефективністю та безпекою, відсутністю тривалого реабілітаційного періоду. Але навіть за наявності показань до маніпуляції лікар особливу увагу звертатиме на вік пацієнта (за міжнародним протоколом існують деякі обмеження).

Чи роблять корекцію у дитячому віці

З якого віку дозволяється відновлювати гостроту зору лазерними технологіями? Офтальмологи вважають, що операцію можна зробити в 18 років, якщо до цього є чіткі показання. Таке обмеження пов’язане з природним зростанням, розвитком всього організму – системи лише формуються, зокрема і структури ока. Доцільно буде дочекатися повного формування рогівки, сітківки та кришталика, щоб лазерний промінь під управлінням штучного інтелекту виконав роботу з високою точністю. Завжди є надія, що в міру зростання та розвитку системи зору зміняться і рефракційні здібності очного яблука: гострота зору скоригується самостійно.

Чи є верхня межа за віком

Верхній віковий кордон завжди варіативний. Вважають, що після 45 років така маніпуляція стає недоцільною: у людей у ​​95% випадків активно розвивається стареча далекозорість, і навіть після операції їм все одно доводиться користуватися корекційними окулярами для розгляду предметів, розташованих на близькій відстані. Завдяки новітнім методикам є винятки й у цій ситуації.

Так, в офтальмологічному центрі “Ексімер” є німецьке новітнє обладнання, що дозволяє працювати за технологією “Пресбі Ласік”, тобто можна виконати розглянуту процедуру і в 50-55 років! Звичайно, є певні протипоказання, до яких належать:

  • кератоконус;
  • глаукома будь-якого типу;
  • катаракта;
  • міопія, що протікає у тяжкому ступені;
  • дегенеративні та дистрофічні процеси в рогівковій тканині.

Через наявність вікових обмежень щодо лазерної корекції зору офтальмологи рекомендують проходити комплексну діагностику в профільній клініці. Це допоможе вчасно виявити проблему та провести операцію без жодних перешкод. Кому можна призначати процедуру, кому вона буде протипоказана – усе це вирішує лікар після первинного огляду. Сучасне обладнання дозволяє максимально точно прогнозувати ефективність лазерного втручання.