Дитяча офтальмологія – це широка сфера медицини, фахівці якої діагностують та лікують захворювання очей у дітей. Найпопулярнішою послугою вважається вибір корекційних окулярів – вони необхідні при далекозорості, короткозорості та астигматизмі. Лінзи з потрібними діоптріями підбере лікар, але спочатку йому доведеться провести комплексну діагностику зору. Важливо, щоб маленький пацієнт постійно носив окуляри, дотримуючись рекомендацій офтальмологів. Батьки мають докласти до цього максимум зусиль. Насамперед знадобиться підібрати дитячі окуляри для зору, які не тільки виконують свої основні функції, а й подобаються дитині, дуже зручні.

Що потрібно пам’ятати про оправу

Процес підбору окулярів дітям починається з відвідування офтальмолога. Такі візити можуть бути профілактичними або за наявними скаргами. Лікар обстежить стан очей, оцінить гостроту зору. У сучасному офтальмологічному центрі провести таку діагностику можна в будь-якому віці малюка, навіть якщо він ще не вміє читати і не зможе на класичній таблиці визначити конкретні літери.

Окуляри,що коригують зір, повинні виготовлятися і купуватися суворо за рецептом лікаря. І в ньому обов’язково будуть вказані не лише діоптрії, а й відстань між зіницями очей. Останній параметр індивідуальний, і від нього залежать комфорт та безпека носіння виробу, що коректує.

Де купити оптичний прилад може підказати офтальмолог. Найкраще для цього «заходу» звернутися до салонів оптики, які давно працюють на ринку, співпрацюють з відомими виробниками, дають можливість не тільки купити готовий виріб, але й замовити його за індивідуальними параметрами. Фахівці рекомендують купувати розглянутий аксесуар разом з дитиною – його обов’язково потрібно приміряти, та й з дизайном буде простіше визначитися.

Необхідно звертати увагу на оправу, яка найчастіше для дитячих виробів виготовляється із матеріалів:

  • силікону;
  • пластика;
  • тонкого металу.

Найкращими вважаються силіконові, тому що вони безпечні, надійні, підходять для носіння малюками та підлітками. Сучасні оправи можуть бути комбінованими (наприклад, з металу і пластику). Важливо врахувати побажання самої дитини, вибрати гіпоалергенний матеріал. Варто звернути увагу на сучасні моделі: дизайнери створюють копії оправ для дорослих, які будуть сприйняті на ура підлітками.

Ще один нюанс при виборі оправи для малюків: яскраві та барвисті, із зображенням улюблених мультиплікаційних та казкових героїв зроблять необхідність постійно перебувати в окулярах серед однолітків приємним обов’язком. Дизайнери пропонують різні форми (круглі, прямокутні, у вигляді «лисячих» очей) і прикраси у вигляді стильних декоративних елементів, причому особливою популярністю серед малюків користуються «Тачки», «Принцеси», «Людина-павук», «Месники».

Скільки коштують окуляри для корекції зору у дитячому віці, залежить не лише від дизайну оправи та матеріалу, з якого вона буде виготовлена. Важливу роль у визначенні вартості грає вибір «додаткових функцій» – установка гнучкого флексу та завушників. У першому випадку йдеться про пружину, яка з’єднує завушник та основну раму, забезпечує збереження виробу, знижує частоту необхідності регулювання та ремонту. Гнучкі завушники чудово підійдуть малечі, які тільки починають звикати до аксесуару. Вони можуть бути представлені у вигляді спеціального “шнурка”, що фіксується на задній частині голови.

Правильний вибір лінз

Як тільки вибір оправи завершено, починається етап підбору лінз. Для дівчаток і хлопчиків найкращим рішенням будуть полімерні вироби, тому що вони забезпечують не тільки чітке сприйняття навколишнього світу, але й комфорт при носінні аксесуарів, захист очей від ультрафіолетових променів. Саме такі лінзи відрізняються тонкістю, легкою вагою та ударостійкістю, мають спеціальне покриття, яке оберігає поверхню від утворення подряпин.

Залежно від того, які параметри лінз було вказано в рецепті від офтальмолога, можна підібрати розмір окулярів. Якщо діоптрії великі, то останній параметр повинен бути зменшений: виріб буде максимально легким, а самі лінзи візуально визначаються як тонкі, викривлення по краю виключені або зведені до можливого мінімуму.

Фахівці рекомендують звернути увагу на фотохромні лінзи, які темніють при виході на вулицю та світлішають при поверненні до приміщення. Вони ідеально підходять дітям, тому що забезпечують надійний захист очей від сонячного світла без необхідності постійно міняти окуляри, що коригують, на сонцезахисні.

При якому зорі потрібно дітям носити оптичний прилад і, де замовити його точно за індивідуальними параметрами, може розповісти офтальмолог батькам на первинному огляді дитини. Важливо не ігнорувати призначення лікаря, а чітко слідувати їм. Носіння окулярів у дитячому віці часто призводить до відновлення функціональності системи, збереження наявних показників. Виробники намагаються постачати на ринок справді оригінальні вироби, тому сором, незручності при їх носінні дитина не відчуватиме.