Під час дистанційного навчання школярі проводять перед моніторами по 6–7 годин на день.

Про те як знизити ризик погіршення зору, розповіла  лікарка-офтальмолог вищої категорії медичного центру «Ексімер» — Олена Юріївна Варга.

Передусім треба усвідомити, що не сам комп’ютер погіршує зір, а сукупність обставин, що супроводжують «дистанційку». Це згодом може призводити до погіршення гостроти зору або й короткозорості.

Тому зверніть увагу на:

  1. Організацію робочого місця. Монітор –  на відстані 40–50 см від очей дитини. Якщо використовуєте планшет, закріплюйте його на підставці. Можна замість монітора використовувати екран телевізора. Розташуйте його на відстані 3-5 метрів, на рівні очей дитини. Це буде більш природно для зорової системи, адже робота ціліарних м`язів буде як вдалечінь, так і на близьку відстань.
  2. Освітлення. Найкращий варіант – природне денне світло, а якщо його недостатньо, обов’язкова настільна лампа. Під час віялових відключень, можна використовувати лампу, що працює від usb або повербанка.
  3. Навантаження на очі має бути дозованим. Вважається, що ідеальною формулою є 20 на 20: 20 хвилин дитина працює і 20 хвилин відпочиває. Однак за наших умов, коли урок триває 35–45 хвилин, виконати цю вимогу неможливо. Тож 20 хвилин хай дитина дивиться в екран і хоча б на 20 секунд переводить очі вдалечіньі – подивиться у вікно чи в кінець кімнати.
  4. Окуляри обов’язкові. Діти, що мають проблеми із зором, повинні все робити в окулярах чи контактних лінзах. Адже щоб призупинити прогресування короткозорості чи інших проблем, треба забезпечити якісну гостроту зору.

І за можливості, нехай дитина перебуває на свіжому повітрі не менше як 2 години на день. Так вона отримує природний вітамін D, а очі працюють: переводяться з близької відстані на далеку, що тренує м’язи.

І, звісно, не забувайте про регулярні огляди у дитячого офтальмолога.  https://eximer.ua/odessa/uk/poslugi/dityacha-oftalmologiya/