Лазерна корекція зору за єдиною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 18:00

нд - вихідний

Одеса,

вул. Армійська, 8-В

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування короткозорості у дітей

Дитяча короткозорість (або міопія) — патологія зору, коли дитина погано бачить об’єкти, розташовані вдалині.

 

Чому виникає короткозорість

Причини дитячої короткозорості можуть бути такі:

  • спадковість;
  • ослаблення склери;
  • первинна слабкість акомодації;
  • тривалі зорові навантаження на близькій відстані (за комп’ютером, біля телевізора);
  • негативні умови довкілля;
  • порушення гігієни зору;
  • неправильне харчування;
  • перевтома;
  • вроджені патології.

Найчастіше міопія у дітей викликана зміною форми очного яблука, коли передньозадня вісь ока занадто довга. Така витягнута форма призводить до неправильного заломлення світла, внаслідок чого гострота зору знижується

Які бувають види та ступені дитячої короткозорості

Виділяють такі ступені короткозорості:

  • слабка (до 3 діоптрій включно);
  • середня (від 3,25 до 6 діоптрій);
  • висока (більше ніж 6 діоптрій).

У разі високого ступеня міопії погіршення зору може досягати значних величин: 15, 20, 30 діоптрій та більше.

Також виділяють такі види короткозорості:

1.Уроджена.

Вона може бути пов’язана з недоношеністю, спадковістю чи патологічними процесами. Хвороба зазвичай має стабільний характер, хоча у деяких випадках можливе її прогресування. Дитина з вродженою міопією потребує регулярного спостереження у лікаря-офтальмолога. Потрібно якомога раніше призначати оптичну корекцію та провести профілактику амбліопії.

2.Хибна (спазм акомодації).

Виникає, зазвичай, у дітей шкільного віку. Хибна короткозорість — це порушення роботи очного (циліарного) м’яза і, як наслідок, втрата здатності чітко розрізняти об’єкти як поблизу, так і вдалині. За статистикою, кожен шостий школяр має таке порушення.

Симптоми хибної короткозорості подібні до істинної, проте природа цих захворювань різна, тому відрізняється й підхід до лікування. Справжня міопія викликана особливостями будови ока, при хибній — зір погіршується через порушення акомодації, а анатомічних змін — видовження очного яблука — при цьому немає.

При спазмі акомодації, що виявляється лише під час діагностичного обстеження зорової системи, офтальмолог пропише комплекс апаратних процедур. А ось корекція окулярами чи лінзами при хибній короткозорості найчастіше не потрібна та може навіть зашкодити.

3.Шкільна.

В останні роки фахівці виділяють такий вид короткозорості, що розвивається у дітей та підлітків у шкільні роки. З’являється він через перевтому зорової системи, що призводить до спазму акомодації, а він, своєю чергою, до розвитку справжньої короткозорості. Важливо вчасно зайнятися лікуванням.

4.Прогресивна.

Якщо дитяча короткозорість збільшується більш ніж на 1 діоптрію за рік, це прогресивна короткозорість. Вона вимагає особливої ​​уваги з боку лікаря та хірургічного лікування. Особливо інтенсивно міопія у дитини прогресує у шкільні роки, коли є значні зорові навантаження.

Діагностика короткозорості у дітей

У клініці «Ексімер» (Одеса) проводиться ретельне обстеження зорової системи дитини на спеціальному обладнанні, обов’язково виконується процедура розширення зіниці. Тільки так можна точно визначити причину, вид та ступінь дитячої міопії.

Лікування короткозорості у дітей проводять за результатами діагностики, також за необхідності підбирають спосіб контактної корекції. Крім того, спеціаліст складає програму індивідуальних занять вдома, пояснює батькам, як тестувати зір самостійно. Лікар стежить за зором у динаміці, коригує схему лікування, якщо потрібно.

Чи лікується короткозорість у дітей та підлітків

Сприятливим перебігом для короткозорості у дітей і підлітків вважається зниження зору зі швидкістю лише на 0,5 діоптрії на рік. Тоді вона лікується консервативними (апаратними) методами. Також обов’язково потрібно:

  • носити правильно підібрані окуляри чи контактні лінзи;
  • давати очам більше відпочинку;
  • робити зорову гімнастику;
  • нормально спати;
  • повноцінно харчуватися;
  • дотримуватися зорової гігієни.

Для лікування міопії застосовуються різні засоби та методи, вибір яких залежить від випадку.

Чи можна вилікувати короткозорість у дитини? Так, у ранньому віці це порушення легше піддається корекції. Але насамперед лікування міопії у дітей спрямовано не на ліквідацію чи зменшення ступеня короткозорості, але на зупинку чи уповільнення її подальшого прогресування та профілактику ускладнень.

Підбір окулярів або контактних лінз

Діти з короткозорістю потребують використання окулярів або контактних лінз для зору у далечінь, а багато хто ще й для зору на близькій відстані (якщо міопія перевищує 5-6 діоптрій). В офтальмологічному центрі «Ексімер» (Одеса) оптика для корекції зору підбирається на основі результатів комплексного обстеження зору. Раз на 6 місяців потрібно знову проводити діагностику і, якщо є необхідність, міняти оптику.

Апаратне лікування короткозорості у дітей

В «Ексімер KIDS» є цілий комплекс сучасного обладнання для лікування дитячої міопії. Виконуються:

  • лазерна, ультразвукова та інфрачервона лазерна терапія;
  • лазерна стимуляція;
  • вакуумний масаж;
  • магнітотерапія;
  • електростимуляція;
  • процедури з апаратом «Амбліокор» («Реамед»).

Ефективність усіх методик визнана на українському та міжнародному рівнях. З цінами на лікування короткозорості у дітей можна ознайомитись у відповідному розділі сайту клініки.

Хірургічне лікування дитячої короткозорості

Оперативне втручання при міопії у дитини виконується, тільки якщо короткозорість прогресує зі швидкістю більше ніж 1 діоптрію на рік і виключає можливість нормального розвитку зору чи якщо виникають ускладнення — дистрофічні осередки на сітківці. Тоді виконується операція – склеропластика з метою зміцнити задній сегмент склери ока та активізувати обмін речовин в оболонках очного яблука.

Запобігання виникненню короткозорості у дитини

Якщо міопія у дитини є анатомічною особливістю, запобігти їй неможливо, але уникнути прогресування чи значного погіршення зору можна. Допоможуть такі заходи:

  1. Водіть дитину раз на рік на огляд до офтальмолога.
  2. Організуйте правильне освітлення й організацію робочого місця.
  3. Слідкуйте за дотриманням режиму зорових навантажень, котрі порадить лікар. Потрібно робити перерви кожні 30-35 хвилин роботи за письмовим столом (для молодших школярів — 20-25 хвилин).
  4. Привчіть дитину робити гімнастику для очей для зняття напруги.
  5. Більше рухайтесь, гуляйте на свіжому повітрі.
  6. Організуйте правильне харчування: у раціоні повинні бути присутніми білки, необхідні вітаміни та мікроелементи.
  7. Навчайте дитину правильно сидіти за робочим столом.

Слідкуйте, щоб під час занять за столом світло падало на книгу чи зошит рівномірно, а голова та обличчя залишалися у тіні. Рекомендуємо займатися з настільною лампою, залишаючи при цьому загальне освітлення.

Записатися на прийом до офтальмолога

ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ