Лазерна корекція зору за єдиною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 18:00

нд - вихідний

Одеса,

вул. Армійська, 8-В

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Правда та брехня про катаракту

Катаракта — поширене захворювання очей, яке найчастіше зустрічається у людей похилого віку. Є багато міфів про цю хворобу, чому з цього можна вірити, а до чого варто ставитися скептично? Нумо з’ясовувати.

Від катаракти можна осліпнути.

На жаль це так. Катаракта — незворотний процес, хвороба прогресує та поступово призводить до повної сліпоти, якщо не пройти лікування.

За даними статистики, у 12% пацієнтів, які мають такий діагноз, захворювання розвивається дуже швидко (від 4 до 6 років). У 15% пацієнтів катаракта прогресує повільно (загалом від 10 до 15 років). І у 70% пацієнтів вона розвивається протягом 6-10 років.

Від катаракти можна вилікуватись самостійно.

Це міф, до того ж дуже небезпечний. Ліків, що позбавляють катаракти, не існує. Повернути назад помутніння кришталика, характерне для цієї хвороби, за допомогою крапель, порошків, пігулок і мікстур неможливо — так само як знову зробити сирим уже варене яйце.

Єдиним надійним і ефективним способом позбутися недуги є операція з видалення катаракти — втручання, що повністю реабілітує та відновлює всі функції зорової системи, втрачені внаслідок хвороби.

У клініці «Ексімер» (Одеса) найважливіші етапи такого втручання можуть бути проведені з використанням приголомшливих можливостей фемтосекундного лазера. Висока точність, максимально щадний, делікатний вплив на структури ока, короткий відновлювальний період — ось лише деякі з переваг фемтолазерного лікування катаракти.

Для операції катаракта має дозріти.

Колись це було правдою, раніше чекали дозрівання катаракти, тобто людина мала фактично осліпнути, перш ніж прооперуватися. Технічні можливості дозволяли видаляти кришталик лише після того, як він ставав щільним і повністю непрозорим.

Сучасні можливості діагностичного та мікрохірургічного обладнання дозволяють виявити та прооперувати катаракту на ранніх стадіях. Сьогодні не рекомендується затягувати з лікуванням. Катаракта значно погіршує якість життя, а на пізніх стадіях може ще й спровокувати розвиток вторинної глаукоми. Кришталик нерідко не тільки мутніє, а й збільшується у розмірах, що стає причиною порушення відтоку внутрішньоочної рідини та підвищення внутрішньоочного тиску. А це дуже небезпечно, адже при глаукомі зір втрачається безповоротно.

При глаукомі операція видалення катаракти протипоказана.

Знову ж таки, раніше це було так, але не зараз. Сьогодні завдяки розвитку технологій в офтальмохірургії при катаракті, ускладненій глаукомою, можна одномоментно виконати одразу дві операції з лікування обох хвороб. У тих же випадках, коли глаукома розвивається через збільшення кришталика у розмірах, досить видалити уражений катарактою кришталик й імплантувати інтраокулярну лінзу. Це дає змогу привести до ладу внутрішньоочний тиск і зупинити подальший розвиток глаукоми без проведення додаткових операцій з її лікування.

Можна одночасно позбутися і від катаракти, і від необхідності носити окуляри.

Це правда. Якщо у ході хірургічного лікування катаракти імплантуються інтраокулярні лінзи, що мають кілька «фокусів» (їх називають «мультифокальними») — це дійсно дозволяє досягти максимальної гостроти зору як на близьких, так і на далеких відстанях. І у разі відсутності будь-яких патологій сітківки та зорового нерва, що впливають на зорові функції, таким чином можна повністю позбутися необхідності носити окуляри та контактні лінзи. Про те, чи підходять такі штучні кришталики пацієнту, лікар може сказати лише після ретельного передопераційного обстеження.

Інтраокулярні лінзи максимально наближені за своїми оптичними властивостями до природних кришталиків, мають жовтий фільтр, що захищає сітківку від ультрафіолету. У їх конструкції зазвичай є асферичний компонент, що дозволяє отримувати чітке, контрастне зображення і у денний, і у вечірній час. Штучні кришталики допомагають позбутися не лише катаракти, але й короткозорості чи далекозорості, виправивши порушення рефракції, від яких людина, можливо, страждала все життя. Тобто після імплантації можна отримати зір краще, ніж він був до захворювання на катаракту.

Щоб вилікуватись від катаракти, треба довго лежати у лікарні.

Це не правда. Сьогодні перебувати довгий час у лікарні потреби немає. Раніше хірурги видаляли кришталик через великий розріз, накладали шви й така складна операція вимагала тривалого відновлювального періоду з масою обмежень. Наразі операція з лікування катаракти проводиться без госпіталізації, амбулаторно. Після закінчення процедури у клініці пацієнт проводить близько 1-2 годин. Можна повертатися додому того ж дня після невеликого відпочинку. Наступного дня необхідно прийти до клініки на контрольний лікарський огляд, під час якого офтальмолог складе графік прийомів та випише спеціальні краплі для очей.

Після операції в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Одеса) не потрібен спеціальний догляд — пацієнт доволі добре бачить уже за кілька годин, а повна стабілізація зору відбувається протягом кількох днів. Обмеження на час реабілітаційного періоду мінімальні: протягом першого місяця після втручання необхідно берегти очі від надмірної напруги, не наражати їх на різкі температурні перепади та не терти, уникати різких нахилів, намагатися не зловживати спиртними напоями. Читати книги, дивитися кіно, в’язати, насолоджуватися улюбленою їжею та робити багато іншого можна вільно після консультації у лікаря.

Записатися на прийом до офтальмолога

ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ