Лазерна корекція зору за єдиною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 18:00

нд - вихідний

Одеса,

вул. Армійська, 8-В

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Лікування прогресуючої короткозорості (міопії)

Що таке прогресивна короткозорість

При прогресивній короткозорості (міопії) зір погіршується більш ніж на одну діоптрію на рік через патологічний ріст очного яблука. Це порушення може розвинутися у випадках, коли причина погіршення зорових функцій — неправильна (видовжена) форма очного яблука.


У дорослої людини нормальна довжина передньозадньої осі очного яблука становить 24 мм, а при прогресивній короткозорості вона може досягати 30 мм і більше. Подовження ока на кожен міліметр призводить до збільшення міопії на 3 діоптрії. Тому при прогресивній короткозорості зір може погіршитися до −20-25 діоптрій.

Важливо не переплутати дане захворювання з суб’єктивним відчуттям зниження гостроти зору, яке викликане тривалим зоровим перенапруженням та пов’язаним з ним спазмом акомодації. Виявити прогресивну короткозорість у дорослих та дітей можна лише за допомогою комплексної діагностики зору при розширеній зіниці.

Коли з’являється прогресивна короткозорість

Зазвичай хвороба прогресує у дітей у шкільні роки, у період найінтенсивніших зорових навантажень.

Як діагностується прогресивна короткозорість

Ми проводимо комплексну діагностику зорової системи пацієнта, що дозволяє виявити причину короткозорості, обстежити та оцінити стан структур очного дна. Але зрозуміти, прогресує захворювання чи ні, можна лише шляхом динамічного спостереження — зазвичай упродовж року. Тому тим, хто страждає на міопію, важливо регулярно (раз на рік, а дітям раз на пів року) проходити діагностику зору з обов’язковим розширенням зіниці. Якщо хвороба продовжує прогресувати та виявлено, що стан становить небезпеку для зорової системи, приймається рішення про хірургічне лікування.

Чим загрожує прогресивна міопія

Захворювання дуже небезпечно залишати без спостереження спеціаліста, необхідне лікування прогресивної короткозорості у клініці офтальмології. Як правило, вона спричинена видовженням очного яблука. При такому стані, крім сильного зниження гостроти зору, відбуваються натягнення та витончення сітківки, що може призвести до незворотних змін її центральних відділів, порушень у судинній оболонці ока, розривів і відшарування сітківки, аж до втрати зору.

Терапія прогресивної короткозорості у клініці «Ексімер»

Щоб короткозорість перестала прогресувати та нормалізувалися обмінні процеси у судинній і сітчастій оболонках ока, в офтальмологічному центрі «Ексімер» (Одеса) застосовується ефективний та надійний хірургічний спосіб – склеропластика. Процедура спрямована на зміцнення склери – зовнішньої оболонки ока – у патологічно змінених відділах. Проведення даної операції доцільно лише у тому випадку, якщо прогресивна короткозорість викликана зміною розмірів ока.

Під час операції склеропластики в очне яблуко вводять спеціальну пластинку, яка є своєрідним «каркасом» для склери. Так зміцнюються стінки ока, зупиняється його зростання та розвиток короткозорості. Виконання склерозміцнювальної операції також сприяє збільшенню кількості судин, які живлять задній полюс ока, завдяки чому покращується кровопостачання очного яблука.

Процедура займає 15-20 хвилин, її проводять під місцевою крапельною анестезією у режимі «одного дня». Рекомендований вік пацієнта для виконання операції – 6-8 років.

Результат лікування прогресивної короткозорості

Склеропластика спрямована на запобігання ускладнень, пов’язаних зі збільшеним розміром очного яблука, стабілізацію міопії та покращення живлення ока. У 95% пацієнтів після оперативного лікування відзначено стабілізацію короткозорості чи значне уповільнення темпів її прогресування. Але сама хвороба не зникає, потрібна оптична корекція. Після стабілізації міопії можливе виконання лазерної корекції, що дозволить повністю розв’язати проблему поганого зору пацієнта.

Як прогресивна короткозорість впливає на сітківку

Внаслідок розвитку прогресивної міопії можуть утворитися периферичні дистрофії сітківки, з’являється ризик її відшарування. У таких випадках фахівці офтальмологічної клініки «Ексімер» виконують зміцнення сітківки шляхом процедури лазерної коагуляції. Вона проводиться протягом 10-15 хвилин під місцевою крапельною анестезією, госпіталізація пацієнта не потрібна. Процедура безболісна та безпечна.

Лікування прогресивної міопії у клініці «Ексімер»

Ми застосовуємо найпередовіші та найефективніші методики при діагностиці та лікуванні захворювань очей. Клініка «Ексімер» (Одеса) має всі технічні можливості для максимально якісного надання офтальмологічних послуг. При цьому зберігає доступні ціни на лікування короткозорості.

Ще одна перевага — кваліфікація та величезний практичний досвід лікарів. Завдяки цьому ми можемо проводити всі види мікрохірургічних втручань на професійному рівні. У лікуванні дотримуємось високих стандартів.

Лікування проходить швидко та комфортно. Всі процедури проводяться без необхідності госпіталізації, у зручному для пацієнтів режимі, з місцевою крапельною анестезією, що добре переноситься.

Записатися на прийом до офтальмолога

ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ