Лазерна корекція зору за єдиною ціною!
Методики 5D Eye Lasik та Lasek від 9 900 грн за 1 око
Чекаємо на Вас!

пн - суб з 9:00 до 18:00

нд - вихідний

Одеса,

вул. Армійська, 8-В

Показати на мапі
Київ, вул. Ділова, 5-Б Одеса, вул. Армійська, 8-В

Селективна лазерна трабекулопластика

Селективна лазерна трабекулопластика (СЛТ) — нова методика у лікуванні глаукоми. Процедура ефективна, швидка та безболісна

Що таке селективна лазерна трабекулопластика

Це лазерна процедура, яка знижує внутрішньоочний тиск та показана при глаукомі. СЛТ може виконуватися в амбулаторних умовах та займає не більше 5 хвилин

Принцип селективної лазерної трабекулопластики

Під час СЛТ використовуються короткі лазерні імпульси з низьким рівнем енергії, що діють виключно на тканини дренажної зони. Так покращується відтік внутрішньоочної рідини, знижується внутрішньоочний тиск. На структуру ока процедура не впливає.

Чи болісна процедура СЛТ

Ні, СЛТ абсолютно безболісна. І вона не має побічних ефектів, про які можна було б хвилюватися. Це підтверджується як багаторічним застосуванням методики в офтальмології, так і відгуками про селективну лазерну трабекулопластику від задоволених пацієнтів.

Як проходить процедура СЛТ

Перед процедурою проводиться місцева анестезія краплями. За допомогою спеціального мікроскопа імпульси лазерного випромінювання надзвичайно акуратно доставляють у потрібні точки дренажної зони ока. Весь процес займає кілька хвилин і майже не відчувається пацієнтом.

Після завершення процедури офтальмолог рекомендує пацієнтові протизапальні краплі очей. Через 4-6 тижнів після трабекулопластики внутрішньоочний тиск значно знижується.

Як часто можна повторювати процедуру СЛТ

Селективна лазерна трабекулопластика — м’яка, неінвазивна процедура, яку можна повторювати при необхідності. Для порівняння: лазерні втручання, які застосовувалися до появи СЛТ, виконувати більше одного разу майже неможливо.

Кому показано лазерну трабекулопластику при лікуванні

У таких випадках вам можуть рекомендувати проведення СЛТ:

  • якщо вам діагностовано відкритокутову, псевдоексфоліативну або пігментну глаукому;
  • якщо у вас непереносимість очних крапель і ви не можете використовувати їх так, як призначив лікар;
  • якщо гіпотензивні препарати знижують внутрішньоочний тиск недостатньо (після СЛТ можна продовжити використовувати краплі);
  • якщо з якоїсь причини вам важко спостерігатися та лікувати глаукому (очні краплі для вас дуже дорогі, вам важко регулярно відвідувати лікаря тощо);
  • якщо раніше вам проводили інші лазерні процедури (наприклад, аргон-лазерна трабекулопластика), але внутрішньоочний тиск знову підвищується.

У клініці «Ексімер» (Одеса) СЛТ призначає кваліфікований офтальмолог після повного обстеження зору, ознайомивши пацієнта з усіма нюансами проведення процедури та ціною селективної лазерної трабекулопластики.

Що робити, якщо СЛТ не допомогла

Селективна трабекулопластика знижує внутрішньоочний тиск у середньому на 25% у 75-85% пацієнтів. Для тих, кому вона не допомагає, є інші види лікування, що включають хірургічні та медикаментозні методи.

Чому важливо контролювати внутрішньоочний тиск

Внутрішньоочна рідина продукується в оці постійно та циркулює між кришталиком і рогівкою, витікаючи з ока під дренажною системою через своєрідну мережу, яку називають трабекулярною сіткою. Коли ця мережа блокується, відтік рідини порушується, підвищується внутрішньоочний тиск. Так розвивається відкритокутова глаукома (найпоширеніша форма захворювання).

Зеленим обідком на зображенні обведено поглиблення у диску зорового нерва (глаукомна екскавація), яке під дією підвищеного внутрішньоочного тиску збільшується у розмірі та характеризує прогресування хвороби.

Які інші види лікування глаукоми існують

Крім лазерної трабекулопластики, при глаукомі може застосовуватись місцеве медикаментозне лікування. Це найпоширеніший метод вирішення проблеми, але у нього бувають побічні дії. Також використання препаратів не завжди є достатньо ефективним. Важливо не забувати закапувати краплі щодня у той самий час.

Якщо все ж таки внутрішньоочний тиск не знижується, то створюють штучні шляхи відтоку внутрішньоочної рідини хірургічним шляхом. У таких випадках виконується імплантація пристрою для фільтрації рідини Ex-Press.

Раніше у лікуванні глаукоми широко застосовувалася аргон-лазерна трабекулопластика. Але з нею пов’язано багато ускладнень, головне з яких — необоротне ушкодження тканин ока внаслідок рубцювання.

Фахівці офтальмологічного центру «Ексімер» (Одеса) мають величезний досвід і сучасні технічні можливості для вирішення будь-якої проблеми з зором.

Не відкладайте діагностику та лікування на потім. Ознайомитись з вартістю трабекулопластики чи інших послуг можна на сайті або за телефоном клініки.

Записатися на прийом до офтальмолога

ОНЛАЙН ЗАПИС ЗАДАТИ ПИТАННЯ